DNA verraadt nu ook uw oogkleur

    De politie kan binnenkort weer een nieuw trucje toepassen: de oogkleur van verdachten aan de hand van DNA vaststellen.

    Dat blijkt uit nieuwe experimenten. Wetenschappers van onder meer de Erasmus Universiteit werken al een tijdje aan de methode. En vorig jaar konden ze op basis van experimenten al melden dat de methode werkte.

    Succes
    Nu hebben ze de methode nog eens aan een grootschalig onderzoek onderworpen. En wederom met succes. DNA blijkt zeer geschikt om vast te stellen of een verdachte blauwe of bruine ogen heeft.

    WIST U DAT?

    …DNA ook de haarkleur van verdachten kan verraden?

    Europa
    De onderzoekers verzamelden het DNA van 3840 mensen uit zeven Europese landen. Gemiddeld konden de onderzoekers in 94 procent van de gevallen vaststellen of iemand blauwe of bruine ogen had. En dat is een hele prestatie. Zeker als u bedenkt dat er tussen verschillende populaties grote verschillen zijn in de frequentie waarmee bijvoorbeeld blauwe of bruine ogen voorkomen.

    Met het onderzoek hebben de wetenschappers naar eigen zeggen wel aangetoond dat de methode klaar is voor het echte werk. Dat betekent dat ook de politie er binnenkort wellicht met aan de slag gaat.

    Bronmateriaal

    "DNA-based eye colour prediction across Europe with the IrisPlex system" - Sciencedirect.com
    De foto bovenaan dit artikel is gemaakt door Michael Dawes (cc via Flickr.com).

    Fout gevonden?

    VanafHier.nl

    Een community van  

    Voor jou geselecteerd