Bliksem treft Sojoez-raket tijdens lancering

    En dat levert spectaculaire beelden op.

    Dat de Russische Sojoez-raket behoorlijk robuust is, is algemeen bekend. Maar tijdens een lancering van een Russische navigatiesatelliet werd dat gisteren nog eens – onbedoeld – gedemonstreerd. Kort na de lancering wordt de raket namelijk getroffen door de bliksem. Maar de Sojoez-raket vervolgt zijn weg alsof er niets gebeurd is.

    Het levert spectaculaire beelden op, die Dmitry Rogozin, de directeur van de Russische ruimtevaartorganisatie Roscosmos, via Twitter de wereld in stuurt.

    “De bliksem belemmert je niet,” zo stelt Rogozin in zijn tweet, geadresseerd aan de mensen verantwoordelijk voor de lancering van de navigatiesatelliet, vast.

    De navigatiesatelliet – onderdeel van GLONASS, de Russische tegenhanger van het Amerikaanse GPS-systeem – arriveerde uiteindelijk in de geplande baan om de aarde en functioneert naar behoren. Missie geslaagd.

    Bronmateriaal

    Afbeelding bovenaan dit artikel: Roscosmos

    Fout gevonden?

    VanafHier.nl

    Een community van  

    Voor jou geselecteerd